Дніпро — це місто з українською душею, а Дніпропетровщина — сучасний символ незламності та національного духу.
З давніх-давен територію теперішньої Дніпропетровської області вважають справжнім серцем України. Саме тут розгорталася значна частина славетної козацької історії, і саме тут у новітні часи зупинилася так звана "російська весна".

Дніпро — це місто з українською душею, а Дніпропетровщина — сучасний символ незламності та національного духу.
За Конституцією України, державні символи — це прапор, герб та гімн. Але до цього переліку цілком справедливо можна включити і нашу мову, і наші непорушні міжнародно визнані кордони.

В один із найважчих років у сучасній історії України — 2014-й — Дніпропетровщина, мов щитом, закрила собою державу, яку в момент трагічної слабкості підступно намагався знищити агресор.

Героїчні сини та доньки дніпровської землі одними з перших пішли захищати Україну на передову. В пам’ять про це на одній із найвідоміших будівель міста — готелі Парус — дніпряни намалювали найбільше в країні графіті, що зображує один з головних символів держави — український Тризуб.
23 серпня 2018 року, у День державного прапора, у Дніпрі було встановлено найвищий на той момент у країні флагшток із національним стягом.
Що стосується іншого національного символу — синьо-жовтого прапору — його вперше в Україні після багатьох десятиліть радянської влади було піднято саме над нашим містом 16 липня 1991 року. Ця урочиста подія відбулася на Театральному бульварі. Ще з кінця вісімдесятих років там регулярно проводилися мітинги патріотично налаштованої громади міста.

Підтримуючи давню традицію та ще раз доводячи непересічність Дніпра серед міст України, 23 серпня 2018 року, у День державного прапору, на проспекті Яворницького було встановлено найвищий на той момент у країні флагшток висотою 72 метри із величезним національним стягом розміром 12×18 метрів.
Дніпро в усі часи мав славу багатонаціонального міста.
Будучи серцем української землі, Дніпро в усі часи мав славу багатонаціонального міста. Яскраве підтвердження ця історична особливість отримала 25 липня 2019 року, коли перед будівлею міської ради було урочисто відкрито Алею прапорів.

Окрім українського знамена, на 12 флагштоках майорять стяги Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Греції, Ізраїлю, Кореї, Литви, Німеччини, Польщі та прапор кримськотатарського народу. Ця алея символізує справжню єдність у різноманітті, що здавна є візитівкою обласного центру та всього регіону.
Символи України — невід’ємна частина місцевого життя та пейзажу.
Сьогодні Дніпропетровщина є невід’ємною частиною модерної Української держави. Тут кувалися наші здобутки та перемоги. Від давніх часів і дотепер Придніпровський край делегував своїх представників до найвищих щаблів державної влади.

Символи України — невід’ємна частина місцевого життя та пейзажу. Вони підкреслюють справжній патріотизм та любов людей до Батьківщини.
ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ / НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. НАШІ 30